Kary dla kolejnych systemów wymiany linków (SWLi)

18 marca 2014 0
Kary dla kolejnych systemów wymiany linków (SWLi)

Walka Google z systemami wymiany linków (SWL) wciąż trwa i zbiera coraz to większe żniwa. W zeszłym tygodniu na celowniku znalazły się i poniosły klęskę kolejne systemy z Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Wiele stron pozycjonowanych tymi SWLami systematycznie otrzymuje kary od wyszukiwarki.

Zapowiadana na rok 2014 walka z tego typu manipulacją wynikami wyszukiwań przybiera coraz szybszego tempa. Przypominam, że w Polsce już dwa największe systemy wymiany linków zostały ukarane, a to dopiero pierwszy kwartał tego roku.

Pytanie, jakie nasuwa mi się to – jak daleko posunie się Google, a w zasadzie, ile będzie przypadkowych stron, na które niesłusznie nałożone zostanie kara? Oczywiście tego nie dowiemy się nigdy, gdyż firma nie ujawni takich informacji.

Dodatkowo, coraz trudniej „otrząsnąć się” po nałożonej karze – czas, jaki czeka się na odpowiedź po złożeniu wniosku o ponowne rozpatrzenie strony, wydłuża się. A biorą pod uwagę, że takich stron będzie coraz więcej, ewentualna kara dla witryny może trwać dość długo.

Wiadomości

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *.Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>