Strona zoptymalizowana
pod wyszukiwarki…

Najważniejsze w optymalizacji strony lub sklepu internetowego dla wyszukiwarek np. Google jest to, aby były dobrze w nich widoczne. Gwarantuje to dużą liczbę osób odwiedzających, a co za tym idzie – więcej potencjalnych Klientów.

Zamów optymalizację strony

…i Klientów

Należy jednak pamiętać, że nawet pierwsze miejsce w Google nie gwarantuje sukcesu stronie, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią prezentację oferty. Ostatecznie to Klienci dokonują zakupu, a nie wyszukiwarka. Dlatego strona musi się im po prostu podobać.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat optymalizacji strony lub sklepu internetowego?

Można ją podzielić na dwie części: pracę nad ogólnym wyglądem (szata graficzna, treść, prezentacja produktów, rozmieszczenie poszczególnych elementów i in.) – wpływające na odbiór i wiarygodność dla Klienta oraz pracę nad jej kodem źródłowym (czynniki wpływające bezpośrednio na jej funkcjonowanie, szybkość działania i co ważne – sposób rozumienia strony przez wyszukiwarki).

Jaki jest bezpośredni efekt optymalizacji?
Jaka jest gwarancja sukcesu optymalizacji?
Czy wygląd strony zmieni się po optymalizacji?
Jaki jest koszt optymalizacji?

Jaki jest bezpośredni efekt optymalizacji?

Przede wszystkim, każda wprowadzona zmiana, ma na celu zwiększyć zainteresowanie Klientów znajdującą się na stronie ofertą oraz ułatwić jej odnalezienie w wynikach Google. Bezpośrednim efektem jest zwiększona sprzedaż i wzrost wiarygodności firmy.

Jaka jest gwarancja sukcesu optymalizacji?

Optymalizacja nie jest działaniem przypadkowym. Każda zmiana jest gruntownie sprawdzana. Wybierane są jedynie te, które potwierdzą się jako skuteczne. Dlatego ryzyko niepowodzenia jest wyjątkowo niewielkie.

Czy wygląd strony zmieni się po optymalizacji?

Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, czy aktualna szata graficzna sprzyja oczekiwaniom Klientów. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że po optymalizacji strony zmianie ulegnie jej kod źródłowy. Jednakże będzie to widoczne tylko dla wyszukiwarek.

Jaki jest koszt optymalizacji?

Wszystko zależy od zakresu prac, jaki będzie konieczny do wykonania. Strony www czy sklepy internetowe są znacznie różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i poziomem zaawansowania, dlatego koszt dostosowania ich do aktualnych wymogów wyszukiwarek (np. Google, Bing) jest różny.